Fibryna bogatopłytkowa


Fibryna bogatopłytkowa w leczeniu jest wskazana, gdy występuje:
- nadmierny stres,
- łysienie androgenowe typu męskiego i żeńskiego,
- łysienie telogenowe,
- łysienie plackowate,
- łysienie hormonalne,
- łysienie po przebytym zakażeniu wirusem COVID,
- wzmocnienie włosów,
- włosy cienkie, osłabione, pozbawione blasku i witalności,
- nadmierne wypadanie włosów po ciąży,
- nadmierne wypadanie włosów po odchudzaniu, czy zaburzeniach żywienia,
- dla osób cierpiących na alergie,
- dla osób stawiających na naturalne leczenie: autologiczna fibryna bogatopłytkowa jest biokompatybilna i neutralna immunologicznie.
Fibryna bogatopłytkowa dzięki swoim właściwościom doskonale:
- hamuje nadmierne wypadanie włosów,
- pobudza włosy do wzrostu,
- zwiększa gęstość włosów,
- poprawia kondycję włosów,
- przyspiesza wzrost włosów,
- znacznie poprawia ukrwienie skóry głowy,
- wykazuje działanie antyrodnikowe,
- nawilża skórę głowy.
Fibryna bogatopłytkowa jako terapia jest nie zalecana, gdy występują:
- ciąża i okres karmienia,
- wszelkie choroby autoimmunologiczne,
- choroby krwi,
- choroby nowotworowe,
- zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
- zakażenia wirusowe i bakteryjne organizmu.
Terapia fibryną bogatopłytkową, a łysienie androgenowe i plackowate :
Łysienie androgenowe
Łysienie plackowate
Łysienie plackowate to choroba, która ujawnia się, gdy układ odpornościowy osłabia mieszki włosowe, co skutkuje wypadaniem włosów. Mieszki włosowe to struktury w skórze, które tworzą włosy. Podczas gdy włosy mogą zostać utracone z dowolnej części ciała, łysienie plackowate zwykle dotyczy głowy i twarzy. Włosy zazwyczaj wypadają w postaci małych, okrągłych kępek o wielkości około jednej czwartej, ale w niektórych przypadkach wypadanie włosów jest bardziej rozległe. Większość osób cierpiących na łysienie plackowate jest zdrowa i nie ma innych objawów.
Łysienie plackowate różni się przebiegiem w zależności od osoby. Niektórzy mają napady wypadania włosów przez całe życie, podczas gdy inni mają tylko jeden epizod. Powrót do zdrowia również jest nieprzewidywalny, ponieważ u niektórych osób włosy w pełni odrastają, ale u innych nie.
Nie ma lekarstwa na łysienie plackowate, ale istnieją zabiegi, które pomagają włosom szybciej odrastać i wspomagają leczenie jak fibryna bogatopłytkowa. Istnieją również zasoby, które pomagają ludziom radzić sobie z wypadaniem włosów.
Ilość zabiegów do pełnego efektu
Poprzez płytki krwi zawarte w osoczu dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które stymulują mieszki włosowe do większej aktywności. Ponadto fibryna bogatopłytkowa poprawia mikrokrążenie skóry głowy. Efektem jaki daje fibryna bogatopłytkowa jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, pobudzenie i przyspieszenie wzrostu włosów, poprawa kondycji i zwiększenie gęstości. Wspomaga leczenie osób cierpiących m.in. na łysienie plackowate, łysienie androgenowe i łysienie telogenowe. Ze względu na tempo wzrostu włosów, fibryna bogatopłytkowa pierwsze efekty uwidacznia dopiero po około 3 miesiącach.
Dlaczego fibryna bogatopłytkowa jest skuteczna?
Fibryna bogatopłytkowa to autologiczny preparat otrzymywany z krwi pacjenta. W związku z tym fibryna bogatopłytkowa jest skierowana dla osób ceniących sobie maksymalnie naturalne terapie i zabiegi oraz cierpiących na różnego rodzaju alergie.
Fibryna bogatopłytkowa opiera leczenie na krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta do specjalnych próżniowych probówek zawierających antykoagulant, zatrzymujący proces krzepnięcia. Efektem tego jest otrzymanie płynnego osocza bez włóknika. Kolejnym krokiem, którego fibryna bogatopłytkowa wymaga w produkcji, jest poddanie krwi w probówce procesowi odwirowania. Wynikiem tego jest oddzielenie się czerwonych krwinek i otrzymanie ok. 3-4,5 ml silnie stężonej fibryny bogatopłytkowej.
Podstawowymi czynnikami wzrostu, które uwalnia fibryna bogatopłytkowa w procesie terapii są:
- PDGF – płytkowopochodny czynnik wzrostu,
- TGF-b – transformujący czynnik wzrostu beta,
- EGF – czynnik wzrostu nabłonków,
- VEGF – naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu,
- IGF – insulinopodobny czynnik wzrostu,
- bFGF – czynnik wzrostu fibroblastów.
Zabiegi na włosy realizowane w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic znajdującego się na terenie miasta Bydgoszcz, do których przeprowadzania jest wykorzystywana fibryna bogatopłytkowa, wykonywane są przez specjalistę trychologa z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry głowy. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja trychologiczna. Trycholog wykonuje trichoskopię i precyzyjnie kwalifikuje pacjenta do zabiegu.
Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępie 3-4 tygodnie.