Konsultacja z badaniem trichoskopowym

Analiza pierwiastkowa włosa

Analiza pierwiastkowa włosa realizowana w Instytucie Trychologii Cosmedic z siedzibą na terenie miasta Bydgoszcz, jest jedną z metod stosowanych do oznaczania makro- i mikroelementów oraz metali toksycznych w organizmie. Pozwala ocenić stan odżywienia organizmu oraz stwierdzić występowanie niedoborów. Zawartość biopierwiastków we włosach zależy od wieku, płci, pory roku, ogólnego stanu zdrowia i odżywienia.

Makroelementy obejmują wapń, magnez, fosfor, siarkę, potas, sód i chlor. Mikroelementy obejmują jod, żelazo, fluor, bor, kobalt, miedź, chrom, mangan, molibden i selen.

Pierwiastki toksyczne to bar, glin, arsen, kadm, ołów, tal, nikiel, rtęć, stront. Analiza pierwiastkowa włosa uwzględnia około trzydziestu pierwiastków.

Do zadań biopierwiastków należy aktywacja enzymów, katalizacja procesów metabolicznych i stymulacja bariery immunologicznej. Do obniżenia ich zawartości w organizmie może przyczynić się wiele rzeczy jak leki hormonalne, w tym antykoncepcja, czy też liczne zabiegi fryzjerskie powodujące zmiany fizyczne i chemiczne struktury włosów.

Analiza pierwiastkowa włosa pozwala poznać elementarne dane o organizmie, towarzyszące choroby, choroby lub niedobory z ostatnich kilku miesięcy. W przeciwieństwie do płynów biologicznych, których wskaźniki badawcze są ważne przez maksymalnie kilka dni. zawartość poszczególnych mikro- i makroelementów z włosów pochodzi z ostatnich kilku miesięcy. Z tego powodu analiza pierwiastkowa włosa czasem spełnia się znacznie lepiej i jest bardziej wskazana, gdyż rozwiązanie problemu zaburzeń organizmu znajduje się w jego komórkach, a nie w substancji, którą jest krew. Analiza pierwiastkowa włosa pozwala dość precyzyjnie poznać źródło utraty włosów.

Jak przygotować się do analizy pierwiastkowej włosa:

  • trzeba udać się na wizytę do specjalisty w Instytucie Cosmedic z siedzibą w mieście Bydgoszcz,
  • trycholog podetnie włosy zaraz przy skórze z tylnej, potylicznej części głowy,
  • włosy nie mogą być farbowane co najmniej miesiąc, a w dniu pobrania powinny być czyste (bez środków do stylizacji).

Analiza pierwiastkowa włosa zalecana dla osób odczuwających z przewlekłe zmęczenie, nadmierny stres, posiadających osłabioną odporność, nadwagę, zaburzenia związane z układem pokarmowym, kośćmi, krwią, cierpiących na chorobą parkinsona, czy posiadających choroby skóry. Analiza pierwiastkowa włosa zaleca się także profesjonalnym sportowcom, kobietom w ciąży oraz w trakcie laktacji, a także dla osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami, czy zwyczajnie tym którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Po badaniu w Instytucie Trychologii Cosmedic z siedzibą na terenie miasta Bydgoszcz, pacjent otrzymuje szczegółową analizę pierwiastkową włosa, wraz z zaleceniami żywieniowymi.