Badanie struktury włosa

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Analiza pierwiastkowa włosa w Instytucie Trychologii Cosmedic w Bydgoszczy

Badanie pierwiastkowe włosów wykonywane w Instytucie Trychologii Cosmedic z siedzibą w Bydgoszczy to jedna z metod służących do wskazywania mikro- i makroelementów oraz metali toksycznych w organizmie. Analiza pozwala ocenić stan odżywienia organizmu oraz stwierdzić występowanie niedoborów. Zawartość biopierwiastków we włosach zależy od wieku, płci, pory roku, ogólnego stanu zdrowia i odżywienia.

Badanie włosów – co pozwala wykryć?

Wśród składników, które można wykryć dzięki analizie pierwiastkowej włosa, wymienić możemy około trzydziestu pozycji:
  • makroelementy takie jak: wapń, magnez, fosfor, siarka, potas, sód i chlor,
  • mikroelementy obejmujące: jod, żelazo, fluor, bor, kobalt, miedź, chrom, mangan, molibden i selen,
  • pierwiastki toksyczne, w tym: bar, glin, arsen, kadm, ołów, tal, nikiel, rtęć, stront.

Zalety badania pierwiastkowego włosów

Badanie pierwiastkowe pozwala poznać elementarne dane o organizmie, a także wskazać towarzyszące choroby lub niedobory z ostatnich kilku miesięcy. Metoda ta posiada kilka niezaprzeczalnych atutów. Jednym z nich są bardziej precyzyjne wyniki, obrazujące stan naszego organizmu, w przeciwieństwie do badań wykonywanych na pozostałych płaszczyznach. Analiza pierwiastkowa przedstawia informacje o organizmie na podstawie struktury włosa oraz zachodzących w niej zmian – tak dokładne dane pozwalają wdrażać leczenia i diety, które niwelują niedobory witamin oraz składników odżywczych.

Jak przygotować się do analizy pierwiastkowej włosa?

Przed planowaną wizytą włosy nie powinny być pokrywane środkami stylizującymi ani farbowane przez co najmniej miesiąc, ponieważ mogłoby to zaburzać wyniki analizy pierwiastkowej. W dniu pobrania kosmyki koniecznie muszą być czyste, czyli też pozbawione wszelkich produktów pielęgnacyjnych. Do badania trycholog podetnie odrobinę włosów z potylicznej części głowy. Następnym krokiem jest odebranie wyników i konsultacja ze specjalistą.

Kto powinien skorzystać z badania włosów?

Analiza pierwiastkowa włosa skierowana jest do osób odczuwających przewlekłe zmęczenie, nadmierny stres, zmagających się z nadwagą, posiadających osłabioną odporność, zaburzenia związane z układem pokarmowym, kośćmi, krwią, cierpiących na chorobę parkinsona czy odczuwających dolegliwości związane ze złym stanem skóry. Badania struktury włosa zaleca się także profesjonalnym sportowcom, kobietom w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Badanie struktury włosa w instytucie w Bydgoszcz

Jesteś zainteresowany badaniem pierwiastkowym z włosów? Wykonujemy je w naszym Instytucie Trychologii Cosmedic w Bydgoszczy. W związku z naszą lokalizacją zachęcamy do skorzystania z proponowanej usługi osoby z Inowrocławia, Solca Kujawskiego, Białych Błot, Nakła nad Notecią, ale także wszystkich zainteresowanych z całego województwa kujawsko-pomorskiego i nie tylko. Aktualną cenę tego badania możesz sprawdzić w zakładce Cennik.
Badanie struktury włosa to analiza dająca bardzo precyzyjne wyniki, a informacje w niej zawarte obrazują stan organizmu na przestrzeni dłuższego czasu. Skontaktuj się z nami i wybierz tę metodę! Poznaj lepiej swoje ciało!