Infuzja tlenowa skóry głowy

infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa skóry głowy w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów. Zabieg wykorzystuje się również w terapii z problemami takimi jak : atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, łupież, świąd czy suchość skóry. Zabieg Infuzji tlenowej polega na podaniu substancji aktywnych do skóry przy pomocy sprężonego tlenu. Substancje skutecznie przenikają do skóry, pozostawiając ją odżywioną i dotlenioną.

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie – leczenie

W Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy infuzja tlenowa skóry głowy wykorzystywana jest m.in. w terapiach łysienia i wypadania włosów. Jest alternatywą dla zabiegów, przy których niewskazane jest wprowadzanie preparatów leczniczych techniką mezoterapii igłowej. Ma ona za zadanie dotlenić okoliczne tkanki, a w tym mieszki włosowe oraz pobudzić krążenie na skórze głowy, co poprawia cyrkulację krwi i skutkuje przyspieszonym cyklem życia nieaktywnych mieszków włosowych. Poza tym substancja czynna użyta do infuzji wprowadzana jest w głąb mieszka włosowego i brodawki włosa, dzięki czemu stymuluje skórę głowy do porostu nowych włosów

Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry – leczenie

Zabieg z wykorzystaniem infuzji tlenowej skóry głowy sprawdzi się przy wielu jednostkach chorobowych. Najlepszą skuteczność terapii odnosi się w przypadku chorób o podłożu zapalnym, do których należą przede wszystkim łuszczyca skóry głowy, atopowe zapalenie skóry czy łojotokowe zapalenie skóry, gdzie występuje uporczywy i przewlekły stan zapalny. Tlen podczas infuzji przyspiesza metabolizm komórkowy, co umożliwia zoptymalizowanie procesów chorobowych na skórze głowy. Oprócz działania regeneracyjnego i przeciwzapalnego w leczeniu atopowego lub łojotokowego zapalenia skóry infuzja tlenowa skóry głowy jest w stanie usunąć zalegające złogi keratolityczne występujące jako powikłanie stanu zapalnego. Użyte produkty o właściwościach leczniczych indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta będą wspomagały eliminację choroby.

Infuzja tlenowa na swędzącą i sucha skórę głowy oraz problemy z łupieżem

Problemy ze swędzącą i suchą skórą głowy, a także z łupieżem to uciążliwe dolegliwości, które pogarszają jakość życia. Dobrym rozwiązaniem na tego typu dolegliwości będzie zastosowanie kuracji infuzją tlenową skóry głowy. Celem zabiegu jest przede wszystkim usunięcie zalegających warstw naskórka. Idealnie sprawdzi się wyciszając stan zapalny i eliminując patologiczne mikroorganizmy, które mogą zaburzać pracę gruczołów łojowych. Infuzja tlenowa skóry głowy dodatkowo pozwoli nawilżyć i dotlenić skalp.

Inne choroby zapalne skóry, a infuzja tlenowa

Terapia z wykorzystaniem infuzji tlenowej skóry głowy sprawdza się również przy stanach zapalnych mieszków włosowych, które powstają w wyniku działania czynnika chorobotwórczego –Propionibacterium acnes. W główniej mierze to właśnie ta bakteria beztlenowa wywołuje zapalenie mieszków włosowych. Działanie wysokiego stężenia tlenu hiperbarycznego podczas zabiegu jest w stanie zoptymalizować kolonizację tego patogenu i unormowanie stanu zapalnego.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej skóry głowy

Do zabiegu infuzji tlenowej skóry głowy kwalifikowany jest każdy pacjent, u którego występują: łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łysienie oraz stany zapalne mieszków włosowych. Infuzja tlenowa skóry głowy jest bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem. Nie niesie za sobą żądnych powikłań oraz skutków ubocznych. Jest na tyle bezpieczny, że może być wykonywany u kobiet w ciąży i okresie karmienia. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest alergia na substancje czynną w preparacie leczniczym oraz nowotwory w polu zabiegowym.

Efektywność infuzji tlenowej skóry głowy

W Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy do zabiegów infuzji tlenowej skóry głowy, wykorzystuje się odpowiednio dobrane preparaty trychologiczne o działaniu leczniczym, które dodatkowo polepszają rezultaty terapeutyczne. Efektywność każdej terapii Trychologicznej z wykorzystaniem Infuzji tlenowej w naszym Instytucie oceniania jest przez specjalistę trychologa.