Infuzja tlenowa skóry głowy

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==
Infuzja tlenowa skóry głowy w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów. Działanie to zapewnia też odpowiednie nawilżenie skalpu – od nasady aż po same końce. Pielęgnacja suchej skóry głowy staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Koniec z drogimi szamponami i odżywkami, które działają tylko na chwilę. Infuzja tlenowa na włosy to kompleksowa kuracja, z której korzysta coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn! Zabieg wykorzystuje się również w terapii z problemami takimi jak:
  • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca,
  • łupież,
  • świąd,
  • zapalenie mieszków włosowych.
Zabieg nawilżający na włosy (infuzja tlenowa) polega na podaniu substancji aktywnych do skóry przy pomocy sprężonego tlenu. Substancje te skutecznie przenikają w jej głąb, pozostawiając ją odżywioną, a do tego wyjątkowo dotlenioną. Taka kuracja dla suchych włosów to krok w stronę ich wzmocnienia oraz pobudzenia do wzrostu, a także poprawy ogólnej kondycji skóry głowy.

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie – leczenie

W Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy infuzję tlenową skóry głowy wykorzystuje się m.in. w terapiach łysienia oraz wypadania włosów. To alternatywa dla zabiegów, przy których niewskazane jest wprowadzanie preparatów leczniczych techniką mezoterapii igłowej. Ma ona za zadanie dotlenić okoliczne tkanki, a w tym mieszki włosowe oraz pobudzić krążenie na skórze głowy, co poprawia cyrkulację krwi i skutkuje przyspieszonym cyklem życia nieaktywnych mieszków włosowych. Poza tym substancja czynna użyta do infuzji wprowadzana jest w głąb mieszka włosowego i brodawki włosa, dzięki czemu stymuluje skórę głowy do wzrostu nowych włosów.

Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry – kuracja na włosy

Zabieg z wykorzystaniem infuzji tlenowej skóry głowy sprawdzi się przy wielu jednostkach chorobowych. Najlepszą skuteczność terapii odnosi się w przypadku chorób, do których należą przede wszystkim łuszczyca skóry głowy, a także atopowe czy łojotokowe zapalenie skóry, gdzie występuje uporczywy i przewlekły stan zapalny. Tlen podczas infuzji przyspiesza metabolizm komórkowy, co umożliwia zoptymalizowanie procesów chorobowych na skórze głowy. Oprócz działania regeneracyjnego, a także przeciwzapalnego w leczeniu atopowego lub łojotokowego zapalenia skóry infuzja tlenowa jest w stanie usunąć zalegające złogi keratolityczne występujące jako powikłanie stanu zapalnego. Użyte produkty o właściwościach leczniczych, indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta będą wspomagały eliminację dermatozy. Terapia tlenowa na włosy jest więc idealnym zabiegiem, który może zmniejszyć kolonię bakterii beztlenowych, a w efekcie przynieść ulgę, na długo pozostawiając skórę głowy zdrowszą i znacznie bardziej odporną na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Infuzja tlenowa na swędzącą i suchą skórę głowy oraz problemy z łupieżem

Problemy ze swędzącą i suchą skórą głowy, a także z łupieżem to uciążliwe dolegliwości, które pogarszają jakość życia. Dobrym rozwiązaniem na tego typu kłopotliwości będzie zastosowanie kuracji infuzją tlenową. Jej celem jest przede wszystkim usunięcie zalegających warstw naskórka. Zabieg nawilżenia włosów idealnie sprawdzi się na wyciszenie stanu zapalnego, a ponadto wyeliminuje patologiczne mikroorganizmy, które mogą zaburzać pracę gruczołów łojowych. Infuzja tlenowa skóry głowy dodatkowo pozwoli nawilżyć i dotlenić skalp. Taka kuracja dla włosów suchych, skłonnych do łupieżu załagodzi objawy, ale również zadziała profilaktycznie, zapobiegając nawrotom dolegliwości w przyszłości.

Inne choroby zapalne skóry a infuzja tlenowa

Terapia z wykorzystaniem infuzji tlenowej sprawdza się również przy stanach zapalnych mieszków włosowych, które powstają w wyniku działania czynnika chorobotwórczego – Propionibacterium acnes. Niekiedy wystarczy po prostu uszkodzić skórę głowy, np. poprzez zadrapanie, a wtedy drobnoustrój przenika do wnętrza mieszka włosowego. W głównej mierze to właśnie ta bakteria beztlenowa wywołuje zapalenie. Na szczęście działanie wysokiego stężenia tlenu hiperbarycznego podczas zabiegu jest w stanie zoptymalizować kolonizację tego patogenu i unormować stan zapalny.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej skóry głowy

Do zabiegu infuzji tlenowej skóry głowy kwalifikowany jest każdy pacjent, u którego występują: łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łysienie oraz stany zapalne mieszków włosowych. Przeprowadzona w naszym Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy kuracja jest bezpiecznym oraz bezinwazyjnym działaniem – nie niesie za sobą żadnych powikłań, jak również skutków ubocznych. Jest na tyle bezpieczna, że może być wykonywana u kobiet w ciąży lub okresie karmienia. Jedynymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia kuracji na chorą skórę głowy, jak również suche, zniszczone włosy są nowotwory w polu zabiegowym, a także alergia na substancję czynną w preparacie leczniczym.

Sucha skóra głowy. Czym ją nawilżyć? Efektywność infuzji tlenowej!

W Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy podczas zabiegów infuzji tlenowej wykorzystuje się odpowiednio dobrane preparaty trychologiczne o działaniu leczniczym, które dodatkowo polepszają rezultaty terapeutyczne. Pacjenci korzystający z tych kuracji często doświadczają widocznej poprawy stanu swojej skóry głowy oraz włosów już po kilku sesjach. Zabieg ten wpływa też dobroczynnie na suche, łamliwe i poniszczone końcówki. Efektywność każdej terapii trychologicznej z wykorzystaniem infuzji tlenowej w naszym instytucie oceniania jest przez specjalistę trychologa. Dzięki profesjonalnemu podejściu, a także wysokiej jakości preparatom, osiągane rezultaty są trwałe oraz zadowalające dla pacjentów.