Karboksyterapia medyczna skóry głowy

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==
Karboksyterapia na skórę głowy jest metodą stosowaną w leczeniu łysienia, wypadania włosów i łuszczycy. Kuracja z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla, która stymuluje tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, pobudza metabolizm oraz poprawia mikro-, a na dodatek makrokrążenie skóry głowy. Dodatkowym atutem zastosowania karboksyterapii medycznej jest zwiększona produkcja kolagenu i elastyny, co sprzyja procesom naprawczym, jak też wzmacnia elastyczność włókien kolagenowych. Ponadto tworzą się czynniki wzrostu VEGF, które stymulują odnowę i wzrost nowych włosów oraz odpowiadają za prawidłową proliferację komórek skórnonaskórkowych. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie, jak również pobudzenie mieszków włosowych, co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania, a także wzrostem nowych, zdrowych włosów. Mezoterapia i karboksyterapia skóry głowy to zabiegi, na które można zapisać się w naszym Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy. Zainteresowane osoby z Białych Błot, Inowrocławia, Nakła nad Notecią czy Solca Kujawskiego zapraszamy do kontaktu.
Wskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii medycznej skóry głowy:
 • stres,
 • nadmierne wypadanie włosów po przebytym zakażeniu wirusem COVID,
 • łysienie hormonalne,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie plackowate,
 • słabe ukrwienie skóry głowy,
 • łuszczyca,
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii medycznej skóry głowy:
 • ciąża,
 • ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja,
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne organizmu.

Na czym polega zabieg karboksyterapii medycznej skóry głowy?

Zabiegi karboksyterapii skóry głowy, w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy, jakie wykonujemy, są bezbolesne. Za pomocą urządzenia, poprzez nakłucia podskórnie lub śródskórnie podaje się dwutlenek węgla. W efekcie przeniknięcia CO2 do tkanek rozszerzają się naczynka – krew szybciej krąży, regeneracji ulegają również komórki. Karboksyterapia pobudza też produkcję kolagenu. Włosy przestają wypadać, pojawiają się nowe, a w rezultacie są gęstsze i zdecydowanie mocniejsze.

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Karboksyterapia medyczna skóry głowy w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Nie powoduje alergii, nie jest obarczona powikłaniem, okresem rekonwalescencji, ani żadnymi innymi skutkami ubocznymi. Minimalne defekty w postaci siniaków mogą występować po samym nakłuciu. Jednak ustępują bardzo szybko bez pozostawienia śladów. O tym, jak długo trwa zabieg karboksyterapii, decyduje ilość podawanego gazu, niemniej jednak szacuje się czas nie dłuższy niż 30 minut.
Należy pamiętać, że terapia trychologiczna dwutlenkiem węgla (karboksyterapia skóry głowy) powinna obejmować kilka zabiegów w serii. Efekty terapii są uwarunkowane przyczyną schorzenia, cechami osobniczymi pacjenta oraz systematycznością i konsekwencją w wykonywaniu zabiegów.
Efektywność każdej terapii trychologicznej z wykorzystaniem karboksyterapii medycznej w naszym instytucie oceniana jest przez specjalistę trychologa.

Karboksyterapia dla osób z kujawsko-pomorskiego

Do naszej placówki Cosmedic w Bydgoszczy na zabiegi mezoterapii i karboksyterapii skóry głowy przyjeżdżają osoby z całego rejonu woj. kujawsko-pomorskiego. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz wysokiej jakości preparatów możemy pomóc pacjentom nie tylko borykającym się z różnymi problemami skórnymi, ale także tym, którzy chcą po prostu poprawić wygląd swoich włosów. Zainteresowane osoby zabiegiem karboksyterapii skóry głowy z Białych Błot, Inowrocławia, Nakła nad Notecią czy Solca Kujawskiego zapraszamy do kontaktu.