Mezoterapia mikroigłowa

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Mezoterapia jest metodą wprowadzania małych dawek, aktywnych biologicznie substancji w głąb skóry, które mają na celu wywołanie, pobudzenie lub zahamowanie odpowiednich procesów. Procedura ta znana jest od dość dawna i znajduje szerokie zastosowanie w poprawianiu różnych mankamentach urody. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wielokrotnie stosowany samodzielnie w celu poprawy wyglądu włosów oraz jako profilaktyka lub uzupełnienie terapii ich wypadania. Wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na takim działaniu, by za pomocą rollera utworzyć mikrokanały w naskórku. Tymi kanałami, do mieszków włosowych, dostają się substancje aktywne, które zawarte są w dedykowanych preparatach działających wzmacniająco na włosy. Oprócz wprowadzenia substancji aktywnych, elementem dodatkowym mikronakłuć, jest wywołanie większego ukrwienia obszarów poddanych zabiegowi, następuje poprawa mikrocyrkulacji naczyń włosowatych i pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Ilość zabiegów do pełnego efektu

Terapia za pomocą mezoterapii mikroigłowej to ok. 6 – 10 zabiegów, które wykonywane są w odstępach ok. 7 – 14 dni. Jest to bardzo skuteczny i efektywny zabieg wpływający na odżywienie i wzrost włosów, a stosowany profilaktycznie zapobiega również ich wypadaniu. Tego typu terapia polecana jest w przypadku łysienia androgenowego i nieandrogenowego oraz w celu wzmocnienia włosów i stymulacji ich odrostu.

Co dają zabiegi?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej na skórę głowy przyczyniają się w zdecydowany sposób do zwiększenia gęstości włosów, zapewniając dodatkową ilość substancji odżywczych cebulkom włosów. Ponadto, stosowanie wysoce specjalistycznych składników aktywnych wpływa efektywnie na jakość włosów, które są zdrowsze włosów oraz na wydłużenie fazy wzrostu włosów w ich cyklu życia.

  • Nadmierne wypadanie włosów
  • Łysienie
  • Przerzedzanie się włosów
  • Łojotok