Mezoterapia bezigłowa

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Elektroporacja – metoda mezoterapii bezigłowej wykorzystuje zjawisko oddziaływania pola elektrycznego na błony komórkowe. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej w błonie lipidowej komórek naskórka tworzą się nietrwałe pory, tworzące kanały przepuszczające substancje aktywne w głąb skóry właściwej. Dzięki temu dostarczamy substancji wzmacniających włos takich jak witaminy, minerały, aminokwasy w głąb skóry bez stosowania bolesnej iniekcji.


Na czym polega zabieg?

Prąd galwaniczny oraz ultradźwięki powodują, że substancje aktywne w docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów, co powoduje wysoką efektywność terapii. Zabieg ten stanowi zupełnie bezpieczną i bezbolesną alternatywę do zabiegu mezoterapii igłowej. Zabieg mezoterapii bezigłowej na włosy wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia wprowadzającego substancje aktywne w głąb skóry za pomocą zjawiska elektroporacji.

Ilość zabiegów do pełnego efektu

W celu uzyskania rezultatu należy wykonać od 4 do 8 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są z częstotliwością co 2 tygodnie (kuracja uderzeniowa), kolejne 4 co 4 tygodnie (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące.

Pielęgnacja pozabiegowa

Co zrobić, aby efekty mezoterapii bezigłowej utrzymywały się jak najdłużej? Po pierwsze konieczne jest wcieranie w skórę głowy preparatów zalecanych przez specjalistę wykonującego zabieg. Ponadto niezwykle ważna jest dieta bogata w warzywa i owoce. Warto również pić dużo wody oraz unikać alkoholu i cukru.